ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

اتصال خطی پروفیل مهندسی

پروفیل شیار دار مهندسی ، یکی از انواع پروفیل است که با توجه به طرح مقطع تی شکل آن و شیارهای موجود روی سطح به راحتی و بدون استفاده از ماشین قابل نصب و اتصال است. اتصالات و کانکتورهای متنوعی دارد که هر کدام برای منظور و هدف خاصی مناسب است.  تنوع اتصلات قابلیتهای زیادی ایجاد می کند مثل امکان اجرای طرحهای متنوع، یا حتی افزایش طول پروفیل های مورد استفاده . لینک های اتصال خطی یک روش فوق العاده برای اتصال دو پروفیل است .  به این ترتیب که  انتهای پروفیل ها به وسیله کانکتور به هم متصل می شوند و طول آن از طول استاندارد بیشتر می شود. این کانکتور به صورت یک مهره تی شکل بلند است که حداقل 4 حفره  یا جای پیچ دارد.

مشخصات لینک کانکتور :

امکان اتصال چند پروفیل را فراهم می کند که طول  فراتر از طول استاندارد پروفیل را در دسترس می گذارد.

مورد استفاده  شامل ریل های نقاله ، حفاظ امنیت محیطی .

نیاز به  ماشینکاری ندارد.

مواد: فولاد گالوانیزه روی

نحوه استفاده : نیمی از طول کانکتور در انتهای شیار یک پروفیل و نیم دیگر در داخل شیار پروفیل بعدی قرار گرفته و پیچ می شود، برای اتصال مستحکم و مطمئن هر دو پروفیل دو کانکتور مورد نیاز است .

نکته : تولید این نوع کانکتور با فولاد گالوانیزه در تعداد پایین صرفه اقتصادی ندارد ، به همین دلیل این محصول وارداتی است و به راحتی در دسترس نیست.

درصورت عدم دسترسی به این اتصال میتوان از محصولات جایگزین استفاده کرد. مثلا یک تسمه آهنی کروماته با طول ، ضخامت و پهنای مناسب پروفیل تهیه میکنیم ، به تعداد مناسب جای پیچ روی آن تعبیه کرده قلاویز میکنیم ، تسمه را در داخل شیارها قرار داده و سپس پیچ می کنیم ، روشن است که  تسمه آهنی ساختار تی شکل ندارد ولی مارا به هدف مورد نظر می رساند،  برای اطمینان از استحکام اتصال از دو تسمه یا بیشتر استفاده می کنیم.