اتحادیه اروپا تحریم شرکت آلومینیوم ایران را لغو کرد

folder_openاخبار آلومینیوم
commentبدون دیدگاه

دفتر مهندسی آلوپای : اتحادیه اروپا تحریم شرکت آلومینیوم ایران را لغو کرد

 

تحریم شرکت های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت (اوپیک)، مدیریت و عملیات بهره برداری پتروپار (POMC)، آلومینیوم ایران ، شرکت مهندسی و منابع پتروپارس (PREE) و گاز طبیعی مایع شده ایران از سوی اتحادیه اروپا لغو شد.

در تاریخ ۱۶ ژانویه (27 دی ماه) اتحادیه اروپا، شرکت های بیمه معلم، مدیریت و عملیات پتروپارس، شرکت مهندسی منابع پتروپارس، آلومینیوم ایران، گاز مایع طبیعی  ایران، کشتیرانی و تجاری هانساتیک و ناصر باطنی را از لیست تحریم هایش خارج کرد . همین طور شرکت نکا نوین یا نیکسا نیرو، شرکت تجاری وست سان ثبت شده در آلمان هم از لیست تحریم ها حذف شده اند.
طبق تحریم های اتحادیه اروپا که در سال 2012 برضد ایران اعلام شد برای اولین بار بخش ارتباطات ، مخصوصا شرکت هایی که به پشتیبانی مالی از ایران متهم هستند ، مورد برخورد قرار گرفتند ، همین طورکل بانک های اروپایی از مبادله مالی با بانک های ایرانی که بیشتر از یک حد( نسبتا کم) باشد ، نفی شدند.ولی درخواست برای صادر شدن مجوز مواردی ائم از : کمک های انسانی ، لوازم پزشکی و خرید مواد غذایی ، میسر بوده .

همین طور با لغو تحریم های جدید اتحادیه اروپا، بیمه وام های کوتاه مدت برای صادرات منع گردید . این در صورتی است که بیمه وام های بلند مدت پیش تر باز داشته شده بود. همین طور، واردات گاز ایران منع شد و جلوگیری واردات نفت این کشور از اوایل ماه ژوئیه ۲۰۱۲ آغاز شده بود را به پایان رساند ؛ همچنین صادرات کالاهایی  که به باور غربی ها می تواند در طرح هسته ای و موشکی استفاده شود، نظیر گرافیت (کربن خالص) و آلومینیوم، به سوی ایران ممنوع شد.

همچنین بخوانید:  بازار تشنه بیلت آلومینیوم و عدم عرضه آن

 

 

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ