آربیتراژ آلومینیوم

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

آربیتراژ آلومینیوم در لندن و شانگهای

در چین در ماه گذشته نسبت به ماههای پیش، صادرات محصولات آلومینیومیش کمتر شد. و به دلیل اینکه بازار چین صادرات کمی به جهان داشت ، آربیتراژ بازار بورس فلزات در لندن و شانگهای بسیار بالا رفت و توقع می رود که در این ماهها نسبتا پایین بیاید.

معنای آربیتراژ

در اقتصاد  معنای آربیتراژ  یعنی سود گرفتن از تفاوت قیمت بین دو یا چند بازار . به معنای دیگر سود آربیتراژی وقتی است که یک کالای مشابه در دو بازار مختلف با قیمت های متفاوت عرضه می شود.  از ویژگی های اربیتراژ این است که در کشور های مختلف سودی که از سرمایه گذاری برای آن مورد بدست می آید یکسان می شود و دیگر اینکه در مقابل تحریم های اقتصادی عاملی خوب محسوب می شود.

 

زمانی که صادرات آلومینیوم چین کاسته شد، اندازه تولیدات آلومینیوم آن نیز کمتر شده بود. ولی طبق گزارشات محلی در چین گفته شده که  موجودی آلومینیوم آن افزایش یافته. و این باعث بالا رفتن و یا افت قیمت آلومینیوم می شود. طی بررسی های انجام شده مشخص شد که صادرات آلومینیوم چین در ماههای اخیر کاسته شده ولی با مقایسه ای که در 10 ماه ابتدایی امسال و سال گذشته انجام شد در امسال صادرات درصدی افزایش یافته نسبت به سال پیش.

نشان داده شد که آربیتراژ در صادرات و واردات سیر نزولی داشت. بالا رفتن قیمت در صادرات آربیتراژ طوری پیش رفت که گمرک چین اعلام کرد در مقایسه ماه اکتبر با ماه سپتامبر متوسط قیمت صادرات آلومینیوم افزایشی تقریبا 5 درصدی داشت . این امر یکی از دلایل تاثیر گذار بالا رفتن قیمت آلومینیوم در چین وکاسته شدن حجم آلومینیوم در این کشور شد.

و اینکه در بازار بورس لندن و شانگهای آربیتراژ آلومینیوم در ماهه های گذشته پایین بود ولی به تازگی در چین این سیر صعودی بوده و تفاوت قیمت بین دو مورد گفته شده بالا رفت و رفته رفته در ماههای جاری این اختلاف قیمت بیشتر شد.

همچنین بخوانید:  قالب اکستروژن و فولاد ابزار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ