آلیاژ آلومینیوم برای خودرو سازی

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

در تمام کشورها صنایع خودرو سازی در پی بهترین و به صرفه ترین راه حل برای کم کردن مصرف سوخت خودروها هستند و این یعنی انتخاب بهترین آلیاژ آلومینیوم برای خودرو سازی . در بعضی ها از کشورها برای ساخت خودرو با سوخت کم از ورق آلومینیومی استفاده میکنند ولی درکشورهای آسیایی شرکتهای خودروسازی از ورق های فولادی به جای آلومینیوم استفاده میکنند .

 

برتری آلیاژ آلومینیوم در خودرو : 

بالاترین ویژگی آلومینیوم در این صنعت سبک بودن وزن آن است که همین ویژگی باعث سبک شدن وزن خودرو می شود و در نهایت مصرف سوخت کمتری دارد و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه و همچنین در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر هستند . خودروسازان برند برای ساخت اتومبیل های خود از ورق های آلومینیوم به جای فولاد استفاده میکنند و این به معنی درستی انتخاب آلیاژ آلومینیوم برای خودرو سازی است و خودروهایی که در ساخت آنها از آلومینیوم استفاده شده است، تقریبا  3  برابر از نظر وزنی نسبت به خودروهایی که از فولاد ساخته شده اند سبک تر هستند. غالب آلیاژ های مصرفی در صنعت خودرو در کشورمان آلیاژهای آلومینیوم سری 3000 و 6000 میباشد که در بخش سیستم خنک کننده خودرو استفاده می شود.

در سالهای گذشته با توجه به استفاده بیشتر از آلومینیوم در خودرو سازی ، بیشتر کشورهایی که از فولاد استفاده میکردند اکنون از آلومینیوم استفاده میکنند . ایران نیز در سالهای آینده میزان مصرف آلومینیوم خود را در ساخت خودرو افزایش خواهد داد در صورتی که آلومینیوم سازی ها تلاش بیشتری در صنعت ساخت آلومینیوم های آلیاژی داشته باشند ، زیرا در این صنعت رقابت بسیاری در ساخت فولاد با آلیاژ سبکتر و آلومینیوم با استحکام بیشتر وجود دارد.

همچنین بخوانید:  ساخت خودروهای سبک از فلز آلومینیوم

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ