دکورال آلومینیوم

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

دکورال آلومینیوم

دکورال فرایندی برای تزئین و زیبایی پروفیل و ورق آلومینیوم است. که براساس فرآیند تصعید ،که خود یک فرایند شیمیایی فیزیکی است که ماده را از فاز جامد به فاز گازانتقال می دهد، انجام می شود.این فن آوری، فرآیند انتقال حرارت نیز نامیده می شود. فرآیند دکورال نیز می تواند به سایر مواد (فلز، شیشه، پلاستیک، سرامیک) گسترش یابد، موادی که قابلیت  مقاومت در دمای حدود 200 درجه سانتیگراد ، بدون تغییر شکل را داشته باشند.از طریق فرایند دکورال طرحهای بی شماری مانند چوب، سنگ مرمر، گرانیت، طرحهای فانتزی ، تصاویر طبیعی می توانند بر روی سطوح منتقل شوند.

فرآیند رنگ دکورال

این پروسه بر روی قطعه آلومینیومی (اکسترود ، فرم داده شده ، ورقه و غیره ) تحت مراحل زیر انجام می شود:

در واحد پوشش رنگ پودری ، پوشش پودر پلی اورتان با استفاده ازتجهیزات و فرآیند استاندارد بر روی قطعه  انجام می شود. فرایند پوشش شامل سه مرحله است: پیش آماده سازی (کروماته کردن و شستشو)، پاشش رنگ پودری ، پخت رنگ در کوره. لایه پوشش پودری سطح کار را برای جذب طرح آماده می کند و رنگ آمیزی قطعه با یک پوشش پودر پلی اورتان مخصوص، پوشش لایه پودری زمینه کار را برای جذب جوهر حرارتی آماده می سازد.

پس از خنک شدن  قطعه ،فیلم پلاستیکی انتقال حرارت با طرح مورد نظر بر روی کار قرار میگیرد و به دقت هوا گیری می شود که فیلم کاملا به جسم متصل شود.

قطعه کار پوشیده شده با فیلم  وکیوم شده و در یک کوره مخصوص دکورال، در دمای بالا (بین 200 تا 230 درجه سانتیگراد)، جایی که جوهر های موجود در فیلم توسط عملیات تصعید به سطح کار منتقل می شود. پس از انجام کار قطعه، از اجاق خارج می شود وفیلم به راحتی از سطح کار جدا می شود. جسم در حال حاضر به طور کامل تزئین شده و آماده تحویل به دیگر ایستگاه های کار (مانند برش مونتاژ برای پنجره ها و درها) و یا واحد های بسته بندی است.

مزایای دکورال آلومینیوم

  • دکورال قابلیت اجرا بر سطوح متنوع اکسترود ، ورقه ، اشیاء سه بعدی  را دارد

  • عملیات ساده است

  • خروجی بسیار عالی دارد، با استفاده از این فرآیند میتوان طرح و رنگهای زیبا و متنوع برسطح کار ایجاد کرد.

  • انعطاف پذیری (آسان و سریع برای به دست آوردن طرح مورد نظر)

  • نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری

 

 

همچنین بخوانید:  روش طبقه بندي و نامگذاري آلياژهاي آلومينيوم

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ