عدم احداث کارخانه آلومینیوم کشکوئیه و مشکلات آن

folder_openاخبار آلومینیوم
commentبدون دیدگاه

مشکلات اصلی در راه احداث کارخانه آلومینیوم کشکوئیه از زبان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان:

شاهین حریری رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان رفسنجان در گفت‌وگویی که با خبرنگار واحد خبری ایسنای منطقه کویر داشت ، درباره علل عدم شروع به کار کارخانه آلومینیوم کشکوئیه رفسنجان گفت : مجوز احداث کارخانه آلومینیم حدود پنج تا شش سال پیش به عنوان مجوز منطقه محروم و کمتر برخوردار در کشکوئیه رفسنجان صادر گردید که هنوز به علت پاره ایی مشکلات این پروژه  معلق مانده است. 

وی در توضیح دلایل عدم پیشرفت این پروژه در منطقه گفت : اصلی ترین مشکل  احداث این کارخانه نبود آب، برق و زیرساختهای لازم  میباشد.

آقای حریری همچنین افزود: برای پیگیری و رفع این مشکلات جلسات متعدد از سوی مسوولان از جمله نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار  محترم رفسنجان گذاشته شده اما به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

حریری ادامه داد: این کارخانه  برای شروع به کار نیاز به ۳۰۰ مگاوات انرژی برق دارد و  برای این منظور باید پستی جداگانه برای آن ساخته شود که این مشکل تنها  از سوی شرکت برق منطقه ای استان قابل پیگیری و رفع است.

این مقام مسوول  افزود: مشکل تأمین آب برای این پروژه نیز باید از  سوی شهرستان پیگیری  شود.

یکی دیگر از موضوعاتی و معضلاتی که وجود دارد این است که  در زمان صدور مجوز این کارخانه شرط صدور  به عنوان منطقه ای محروم لحاظ شده  اما در حال حاضر  منطقه کشکوئیه به عنوان نقطه محروم و کمتر توسعه یافته به حساب نمی آید و بالتبع شامل معافیتهای مالیاتی نمی شود.

همچنین بخوانید:  کنترل قیمت ها با تک نرخی شدن توسط سیاست گذاران پولی

به گفته  آقای حریری با شروع به کار این کارخانه برای بیش از ۷۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد که این دستاورد بسیار بزرگی برای آن منطقه محروم به حساب خواهد آمد.

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ