پروفیل آلومینیوم شیاردار

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

پروفیل آلومینیوم شیاردار مهندسی چیست؟ پروفیل آلومینیوم شیار دار یا مهندس و یا تی اسلات ، یکی از انواع پروفیل تولیدی با ویژگیهای خاص می باشد.ممکن است پروفیل شیارداربه نظر پیچیده باشد، اما هدف و کاربرد آن بسیار ساده است. در واقع ویژگی این نوع پروفیل سهولت و سرعت در اجرای طرح نهایی است. پایان هر قطعه پروفیل شیاردار آلومینیومی به شکل “T” شکل می گیرد. این کار باعث می شود که قطعات آلومینیومی بدون نیاز به جوش بهم متصل  شوند. آلومینیوم T-slot مدولار است – به این معنی که ، به راحتی قابل تغییرشکل و اتصال است. در نهایت، شما می توانید هر چیز را از نقاله ها، تا غرفه های تجاری و مبلمان بسازید.

سیستم تولید آلومینیوم شیاردارمتریک

تقریبا 96 درصد از جهان از سیستم متریک استفاده می کند. چرا؟ زیرا استفاده از آن بسیار ساده تر است.از آنجایی که تبدیل آسان به شکل و طرحهای مختلف بسیار آسان برای کار در دستگاه فوق العاده است.

چرا پروفیل شیار دار آلومینیوم  بهترین انتخاب است ؟

دو مورد مهم که یک مهندس تولید نیاز دارد: انعطاف پذیری و قابلیت انطباق پذیری است.

این دو فاکتور در پروفیل آلومینیوم شیاردار به راحتی میسر است. درمقایسه با فولاد جوش استفاده از پروفیل مهندسی بسیار ساده تر است. نیاز به جوش و گیره نداردبه همین دلیل انجام یک پروژه آلومینیومی t-slot کار ساده ی است. همینطور افزایش طول ، و کاهش طول در کار با آلومینیوم  شیاردار به سهولت قابل انجام است.

ویژگیهای مثبت پروفیل شیاردار به آنچه گفته شد محدود نمی شود. آلومینیوم شیاردار مقاوم در برابر خوردگی است. زنگ نمی زند و همچنین مستحکم است. در صورت نیاز به ساختن چیزهایی که در آب و هوای زمستانی به سر می برند آلومینیوم  مناسب و سازگار است زیرا عمدتا در دمای پایین ترمستحکم تر می شود.

همچنین بخوانید:  آلیاژ آلومینیم ۲۰۱۴

به لحاظ اقتصادی آلومینیوم شیاردار در مقایسه با فولاد گرانتر است. فولاد معمولا ارزان تر است و این غیر قابل انکاراست. اما فولاد جوش نیاز به رنگ و جوش دارد که صرف زمان هزینه را میطلبد.

انتخاب آلومینیوم شیاردارمناسب

پروفیل های آلومینیوم براساس مورد استفاده و کاربرد به سه دسته جداگانه تقسیم می شوند

کاربرد سبک

کاربرد متوسط

کاربرد سنگین

برای ساخت چیزی مثل قفس حیوان خانگی ، قاب، صفحه پارتیشن و … پروفیل شیار دار سبک مناسب است.اما برای ساخت پایه ماشین ، محافظ دستگاه ، لوازم جانبی و غیره – آلومینیوم  متوسط و یا سنگین انتخاب مناسب است. برای تولید چهارچوب های مستحکم و قوی ، آلومینیوم شیاردار سنگین بهترین انتخاب است.       

 

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ