پروفیل لامل

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

نمای کرتین وال یکی از انواع نمای خشک است، که استراکچر آن اغلب با استفاده از پروفیل های آلومینیوم که به آن پروفیل لامل گفته می شود، ساخته می شود. این ساختار با به هم پیوستن پروفیلهای عمودی و افقی برپا می شود که صفحات شیشه یا ورق کامپوزیت بر روی آن قرار می گیرد. این استراکچر جدا از ساختمان برپا می شود و وزنی به ساختمان تحمیل نمی کند. دلیل مورد توجه بودن آلومینیوم برای ساخت نمای کرتین وال ، نسبت وزن به استحکام و همینطور قابلیت بالای شکل پذیری و اکستروژن به فرمهای پیچیده و مقاطع متنوع است.

پروفیل لامل بر اساس طرح نمای مورد نظر در طرح و رنگ متنوع قابل عرضه می باشد. پروفیل های آلومینیومی به شیوه های رنگ پودری الکترواستاتیک و آنودایزینگ در رنگهای متنوع و به صورت مات و براق در می آیند. همینطور با استفاده از تکنیک دکورال آلومینیوم در طرحهای متنوع مثل سنگ ، چوب و….قابل ارائه است.

 

انواع نمای کرتین وال :

 لامل ها با توجه به نوع  نما به صورتهای مختلف اکستروژن شده و پروفیل ها با مقاطع متنوع تولید میشوند.

نمای شیشه ای کرتین وال

نمای فریم لس

نمای فریم لس u-channel

نمای فریم دار

نمای FACE CAP

 

انواع پروفیل لامل :

 پروفیل لامل عمودی یا مولیون

 پروفیل لامل افقی یا ترنزم

پروفیل لامل کنج یا یکطرفه

ضخامت و عرض لامل های افقی و عمودی برابر است ، از آنجا که لامل های عمودی وزن بیشتری را تحمل می کنند عرض لامل های عمودی بیشتر است. در ساختار نمای کرتین وال پروفیل های عمودی نقش ستون را دارند وبار نما را تحمل می کنند، به همین دلیل طول پروفیل های عمودی بیشتر است و پروفیلهای افقی یا ترنزم، در فاصله بین پروفیل های افقی قرار می گیرند. در این ساختار یک نوع پروفیل لامل با عنوان پروفیل کنج یا لامل یکطرفه وجود دارد که همانطور که از نامش پیداست برای کامل کردن و بستن سازه به کار می رود و اطراف کار را به صورت یک قاب یا فریم می بندد. لامل کنج به هر دو صورت عمودی و افقی استفاده می شود.

همچنین بخوانید:  قالب اکستروژن

 

 

 

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ