گزارش قیمت شمش و بیلت در مورخه ۹۶/06/04

folder_openاخبار آلومینیوم
commentبدون دیدگاه

آلومینیوم که در هفته های گذشته با جهشهای قیمت همراه بود با شروع توزیع شمش این نوسان قیمت تقریبا آرام گرفت . و شمش در پایه ۹۴۰۰ تا ۹۴۲۰ تومان در بازار پیشنهاد قیمت شد .

 بازار بیلت هم به واسطه آرام گرفتن قیمتها روند یکسانی در پیش داشت و قیمت بیلت ایرالکو در پایه ۱۰۱۵۰ تا ۱۰۲۰۰ در بازار پیشنهاد می گردید . تولید کنندگان و عرضه کنندگان بیلتهای ریختگی DC هم با توجه به ثبات قیمت شمش . قیمت بیلتهای تولیدی خود را بر اساس نوع کیفیت در حدود ۱۰۲۰۰ تومان در بازار پیشنهاد قیمت می دادند .
در بازار جهانی فلزات ، آلومینیوم هم تحت تاثیر تقاضای بالای چین و کاهش ارزش دلار با نوساناتی محدود همراه شد و میانگین قیمتی این فلز در هفته گذشته در بازارهای جهانی ۲۰۹۴ دلار و ۶۰ سنت ثبت شد که نسبت به میانگین دو هفته قبل ۲۲ دلار افزایش داشت .
نکته قابل تامل اینکه افزایش سطح تقاضا از طرف چین و نگرانی از کاهش آلومینیوم با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما می تواند محرک بالا رفتن قیمت در بازارهای جهانی باشد .
بازار ارز هم در هفته گذشته با افزایشی خزنده و محدود همراه بود و میانگین قیمت ارز در هفته گذشته بر اساس اعلام صرافیهای مجاز ۳۸۳۳ تومان اعلام شد که نسبت به میانگین دو هفته قبل ۱۶ تومان افزایش داشت .
( قیمت اعلامی ارز بر اساس نرخ اعلامی صرافیهای مجاز و قیمتهای مندرج در روزنامه دنیای اقتصاد )
در همین راستا و بر اساس فرمول تعیین قیمت پایه و مولفه ارز . قیمت پایه عرضه شمش آلومینیوم گرید ۹۹/۷۰ برای هفته جاری حدود ۸۶۳۱ تومان پیش بینی می گردد .
(( شایان ذکر است که شرکتهای عرضه کننده مبلغ ۳۰ تومان به ازای افزایش گرید شمش ، به قیمتهای پایه عرضه اضافه می نمایند .))

همچنین بخوانید:  تخفیف ترانزیت پنبه و آلومینیوم تاجیکستان

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ