تولید شمش آلومینیوم با کیفیت

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

تولید شمش آلومینیوم با کیفیت 

 

 یکی از اصلی ترین مسائلی که با روش ریخته‌گری برای تولید کردن قطعه های حساس فلزی بکار می رود  این است که مواد مذاب از کیفیت مناسبی برخوردار باشند.

در بازیافت آلومینیوم  ضایعات آلومینیوم را می‌توانیم در غالب محصولات جدید مورد استفاده قرار دهیم. بازیافت آلومینیوم ارزان‌تر از استخراج آن به روش عمل الکترولیز اکسید آلومینیوم می‌باشد .

تولید شمش‌های آلومینیومی همراه با مواد بازیافتی از قبیل تفاله های سفید و مواد بر جای مانده بسیار دشوار است. ضایعات آلومینیوم را با آب  وارد واکنش می کنند که باعث می شود مخلوطی از گازها از آن خارج شود. و به طور خود به خودی به دلیل وجود گاز های مشتعل در تماس با هوا دچار حریق می‌شوند.

  به این دلیل این ضایعات را به عنوان یک پرکننده در آسفالت و بتن در اندازه های وسیع استفاده می کنند.

زیرا در استخراج ابتدا سنگ معدن بوکسیت استخراج می شود و با روش هایی تصفیه شده و در انتها مورد استفاده قرار می گیرد که انرژی زیادی مصرف می کند. ولی در بازیافت درصد کمی از انرژی تولید آلومینیوم استفاده می شود.مقدار زیادی از آلومینیوم به قوطی های نوشیدنی تبدیل می شود و بیشتر آن مجددا به قوطی های آلومینیومی تبدیل می شود.یکی از شرکت ها به تازگی موفق به ساخت دستگاه تست کیفیت مذاب آلومینیوم شدند که با این دستگاه می توان تولید شمش‌های باکیفیت و بازیافت آلومینیوم را انجام داد.

 

برای اینکه مواد مذاب از نظر کیفیت بررسی شوند باید ابتدا منجمد شوند و این در حالی است که برای سنجش کیفیت در حالت مذاب روش های اندکی موجود است.که از روش‌ها ی مهم برای اینکه  مواد مذاب را بسنجیم و کیفیت آنرا بررسی کنیم  از دستگاه تست کیفیت مواد مذاب آلومینیوم ( (Prefil استفاده می کنیم.

همچنین بخوانید:  روش طبقه بندي و نامگذاري آلياژهاي آلومينيوم

ما می توانیم فناوری ساخت این دستگاه را بومی کرده و آن را با قیمتی منصفانه در اختیار متقاضیان داخلی قرار دهیم.

در دستگاه Prefil ،مواد مذاب در اثر فشار و دما از یک فیلتر بسیار ریز عبور می‌کند. و مواد دارای ناخالصی و آلودگی موجب می شوند که منافذ ریز فیلتر بسته شود و کم کم عبور مواد از منافذ کاسته می شود.

 برای اینکه از دستگاه تست کیفیت بتوانیم با  کیفیت بهتری ستفاده کنیم می باید مشکلات موجود را حل کرده تا بتوانیم  به  بازیافت آلومینیوم در کشور وتولید شمش های با کیفیت بالا کمک کنیم و این صنعت را بیش از پیش توسعه دهیم.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در تولید قطعات حساس فلزی با روش ریخته‌گری با آن مواجه می شویم این است که از کیفیت مناسب مواد مذاب مطمئن باشیم. این دستگاه می تواند در پیشبرد علم ریخته‌گری مفید باشد.

هر ساله شاهد مقدار زیادی ضایعات آلومینیوم هستیم که به دلیل فقدان امکان بازیافت بهینه ، در موارد کم اهمیت به کار برده می شوند و به چرخه اصلی بر نمی‌گردد. ولی با وجود دستگاه Prefil توانستیم ضایعات حاصل از آلومینیوم را به محصولاتی که بتواند با کیفیت باشد و بعد ها به چرخه باز گردد را تبدیل کنیم.

 

در صورتی که مسائل این راه حل شود و این محصول عرضه موفقی به بازار داشته باشد، عرضه‌کنندگان شمش و تولیدکنندگان آلومینیوم قسمتی از بازار هدف خواهند بود.

 

 

 

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ