ماشین آلات اکستروژن آلومینیوم

folder_openدانش فنی
commentبدون دیدگاه

دستگاه مچاله کن ضایعات <<< دستگاه مچاله کن ضایعات:

توسط این دستگاه ضایعات آلومینیوم ورودی به کارخانه و همچنین ضایعات آلومینیوم برگشتی از خط تولید فشرده و مچاله شده که در این حالت هم فضای کمتری را اشغال میکند و هم حمل و نقل جهت ذوب و ریخته گری آلومینیوم آسانتر است.


 دستگاه ذوب ضایعات و شمش دستگاه ذوب ضایعات و شمش: >>>

این قسمت از روند تولید و تجهیزات، از مهمترین قسمتهای تولید است. در این مرحله، هدف رسیدن به آلیاژ مورد نظر، برای کاربرد خاص آن آلیاژ است. در حین این عملیات، اضافه کردن عناصردیگر برای رسیدن به آلیاژ انجام می پذیرد. این آلیاژسازی، رسیدن به هدف تولید را آسان میکند.

.

.


کوره ریخت DC

<<< کوره ریخته گری Directchill casting) DC) :

فرآیند ریخته گری (ریخته گری DC)(ریخته گری پیوسته) روشی است که بیشتر برای تولید بیلت های آلومینیوم به کار می رود. در این روش آلومینیوم در حالت مذاب در یک قالب با عمق کم ریخته می شود. این قالب معمولا سطح مقطعی گرد دارد که از طریق راهگاه های انتقال و توزیع مذاب که با آسترهای نسوز که در قسمت های مختلف سیستم به کار رفته اند به بخش گاز زدایی و سپس به بخش فیلتراسیون و در آخر به واحد سردسازی یا انجماد انتقال می یابد و به هنگام شروع سرد شدن آلومینیوم مذاب در قالب قسمت زیرین که دامی نامیده میشود با سرعت کنترل شده ای به پایین میرود و بر روی سطحی که تازه سرد و به حالت جامد در آمده ، در حین خروج آب پاشیده می شود تا تمام گرمای آن گرفته شود و کلملا منجمد شود. استفاده ازابزارهای اندازه گیری دقیق و حس گرها و برنامه های نرم افزارهای کامپیوتری می توان پارامترهای متعدد ریخته گری را کنترل نمود و درنهایت در این بخش از تولید به محصول و آلیاژ دقیق تری دست یابیم. با توجه به سایز و ظرفیت دستگاه های مختلف آلیاژها و اندازه بیلت های مختلف نیازمند قالب های متفاوتی میباشد. برتری و حسن این روش به روشهای دیگر ریخته گری شامل چندین موارد زیر میشود: 1- کاهش جدایش فازی 2- امکان تولید بیلت بزرگتر 3- کاهش ترک در آلیاژهای پر استحکام 4- انتقال یکنواخت و آرام مواد مذاب در دمای مناسب و پایین در نگاه کلی، این بیلت آلومینیوم است که به طور مستقیم و غیر مستقیم در کیفیت سطح، سختی مطلوب و عملیات های بعدی تاثیرگذار بوده و ما را در رسیدن به محصول مطلوب یاری میکند.

همچنین بخوانید:  روش طبقه بندي و نامگذاري آلياژهاي آلومينيوم


کوره هموژنایزینگ کوره هموژنایزینگ:

………………………..


سیستم برش بیلت سیستم برش بیلت:

…………………………….

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

09127106787

× ارتباط از طریق واتس آپ